رنو 5 بعد از نیم قرن برقی شد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، تولید خودروی رنو 5 از سال 1972 آغاز شد و تولید آن تا سال 1996 ادامه یافت. حالا رنو برای جشن سالگرد 50 سالگی تولید این خودرو یک مدل برقی از آن را روانه بازار کرده است.

این خودرو رنو 5 دیامانت نام دارد و تولید آن حاصل همکاری شرکت رنو با یک طراح فرانسوی به نام پیر گنالونز است. وی بر اساس بررسی های نشریه Architectural Digest یکی از صد طراح برتر فرانسه است.

اگرچه مشخصات فنی کمی در مورد این خودرو ارائه شده، اما می دانیم که محصول مذکور توسط یک موتور الکتریکی حرکت می کند که در جلوی آن قرار دارد، جایی که به طور سنتی محل نصب موتور احتراق داخلی است. راننده از طریق یک اسکنر اثر انگشت خارجی به وسیله نقلیه دسترسی پیدا می کند، سپس از یک اهرم متوالی سه موقعیتی برای جابجایی بین حالت های رانندگی به جلو، خلاص و عقب استفاده می کند.

سرعت، میزان شارژ باتری و زمان در سه صفحه دیجیتال گرد مجزا نمایش داده می شوند. این خودرو فاقد صفحه نمایش لمسی برای دسترسی به اطلاعات ناوبری و سرگرمی است و در عوض چنین داده‌هایی را بر روی گوشی هوشمند راننده که در یک پایه اختصاصی در داشبورد نصب شده، نمایش می‌دهد. قرار است این خودرو ظرف چند ماه آینده به بازار بیاید.

انتهای پیام/

 


منبع خبرگذاری:فارس