مدیریت کارآمد سرعت ماشین زیان دهی بانک ملی ایران را گرفت / در تحریم هم می توان به اهداف رسید

احوال کرمانشاه به نقل از فارس نیوز

اخبار شرکتها؛ محمدرضا فرزین در مراسم معارفه خود به عنوان مدیرعامل بانک ملی ایران قول داده بود که «ماشین زیان دهی» این بانک را متوقف کند و اکنون صورت های مالی سال 1400 و اقدامات صورت گرفته تا پایان تیرماه سال جاری در  بانک ملی ایران نشان می دهد که این وعده محقق شده است.

استفاده از ظرفیت کارشناسی، به کارگیری روش های نوین مدیریتی و تسلط بر پارامترهای موثر، اکنون صورت های بانک ملی ایران را به نقطه مطلوبی رسانده و ادامه این روند می تواند شرایط را به نفع بانک تغییر دهد.

بر اساس صورت‌های مالی موجود، جمع درآمدهای بانک از ۱۳۷ هزار و ۹۴۸ میلیارد و ۶۳۶ میلیون ریال در تیرماه ۱۴۰۰ به رقم ۲۳۲ هزار و ۳۰ میلیارد و ۷۳۲ میلیون ریال در تیر ماه سال جاری افزایش داشته است که رشد ۶۸ درصدی را نشان می دهد .

در نقطه مقابل جمع هزینه های این بانک در تیرماه امسال رقم ۲۵۷ هزار و ۸۱۳ میلیارد و 900 میلیون ریال را ثبت کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل تنها ۳۱ درصد افزایش داشته است. به عبارت دیگر، رشد درآمدهای بانک در این مدت، بیش از دو برابر رشد هزینه ها بوده است.

نکته بسیار مهم در صورت های مالی بانک ملی ایران این است که زیان این بانک از رقم ۵۸ هزار و ۷۴۷ میلیارد و ۷۹۲ میلیون ریال در سال گذشته به مبلغ ۲۵ هزار و ۷۸۲ میلیارد و ۲۷۷ میلیون ریال در سال جاری کاهش پیدا کرده است.

همچنین تسهیلات پرداختی قرض‌الحسنه بانک ملی ایران با موضوع تولید و اشتغال تا پایان تیرماه امسال ۱۵۵ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد. 

اطلاعات موجود نشان می دهد در سال گذشته تعداد ۴۸۴ هزار و ۳۱۲ فقره تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ ۲۴۶ هزار و ۵۸۴ میلیارد ریال و نیز یک میلیون و ۲۳۹ هزار و ۸۳۹ فقره تسهیلات به ارزش ۲ میلیون و ۲۷ هزارو  ۸۰۶ میلیارد ریال به بخش های مختلف اقتصادی در حوزه بنگاه‌های کوچک و متوسط از سوی این بانک پرداخت شده است.

نگاهی به  روند رو به رشد صورت مالی بانک ملی  نشان می‌دهد که با مدیریت صحیح و اصولی در شرایط سخت تحریم نیز می توان به اهداف و موفقیت های در خور تحسین  رسید.

انتهای پیام/


منبع خبر:فارس